بنی‌زمانی رئیس کمیسیون اقتصاد وسرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز:

نشست "شیراز فراتر از توسعه" مورد تاکید شورای اسلامی شهر و شهردار شیراز با حضور مدیران ارشد شهرداری و روسای چندین سازمان مهم شهرداری
نشانه دیدگاه مدیریت شهری به اهمیت مشاوره است
.
 
بنی‌زمانی رئیس کمیسیون اقتصاد وسرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز در نشست تخصصی "شیراز فراتر از توسعه" گفت: نشست پیش رو مورد تاکید شورای اسلامی شهر و شهردار شیراز بوده و حضور مدیران ارشد شهرداری و روسای چندین سازمان مهم شهرداری نشانه دیدگاه مدیریت شهری به اهمیت مشاوره است.  وی ادامه داد: نه فقط در کلان شهر شیراز که در تمامی کلانشهرها، شهرداریها با نظام مالی ناپایدار مواجه هستند وجود هزینه های پایدار در سنوات گذشته بدون ایجاد درآمد پایدار، دغدغه همیشگی شهرداری هاست. این در حالی است که شهرداریها قسمت فربه ای از درآمد خود را به امور جاری اختصاص می دهند که اصلاح این وضعیت به تنهایی از عهده حوزه معاونت مالی و اقتصادی خارج بوده و لازم است همه حوزه های شهرداری و در راس آن شهردار شیراز اصلاحاتی را در ساختار مالی شهرداری ایجاد کنند. همچنانکه در هر ساز و کار عمومی دیگر هم همین شکل است. وی اظهار داشت: وقتی وضعیت اقتصادی کشور و دولت مناسب نیست،  نمی توان تنها از وزارت اقتصاد و امور دارایی برای بهبود وضعیت انتظار داشت بلکه همه دستگاهها اعم از وزارت امور خارجه با تقویت روابط بین المللی و ایجاد مراودات بیشتر، سازمان میراث فرهنگی با جذب گردشگر و ایجاد درآمد، وزارت راه و شهرسازی با توسعه زیرساخت های حمل و نقل و دیگر وزارتخانه ها در حیطه وظایف خود برای بهبود شرایط، موثر خواهند بود.
بنی زمانی گفت: شهرداری برای رسیدن به در آمد پایدار و تقلیل هزینه ها و پایداری نظام مالی باید در همه بخش های زیرمجموعه ورود کرده و ساز و کارهای نوین با بهره وری بیشتر مستقر کند.
بنی‌زمانی با اظهار امیدواری از ایجاد سازوکار جدید فیزیکی و نرم افزاری که باعث رونق مالی شهرداری و رونق اقتصادی شهر با استفاده از ظرفیت شرکت مشاوره تعاونی امین نجد تهران شود استقبال کرد. وی گفت: امیدواریم در پایان نشست بتوان به تفاهم نامه ای دست پیدا کرد که نقشه راهی برای ادامه مسیر و اجرایی شدن حاصل مذاکرات دو روزه باشد.


شاهرخیان رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی در نشست تخصصی"شیراز فراتر از توسعه":
شناسایی پتانسیل ها و ظرفیت های شهر شیراز امکان تعریف فرصت های سرمایه گذاری را افزایش می دهد
 
رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی گفت: شیراز دارای فرصت های بکری است که سازمان سرمایه گذاری شهرداری شیراز به صورت پیوسته این فرصت ها را شناسایی و فرآیند همکاری و مشارکت با سرمایه گذار را پیگیری می کند.
وی با اظهار اینکه فرصت های سرمایه گذاری شهرداری به جهت تنوع موضوعی و حجم سرمایه گذاری مختلف است گفت: زمینه های سرمایه گذاری در شیراز با موضوع گردشگری، ورزشی، زیست محیطی، فناوری اطلاعات، حمل و نقل و .. در مقیاس خرد، کلان و متوسط از نظر حجم سرمایه گذاری فراهم شده است. وی ادامه داد: فرصت پیش آمده برای بررسی همکاری با شرکت مشاوره به عنوان عامل چهارم کمک می کند در ابعاد علمی، فنی و اقتصادی مناسبت تری بتوان پروژه ها را کارشناسی کرد. وی اظهار امیدواری کرد که با همکاری دستگاه های اجرایی درون سازمانی و برون سازمانی بتوان در سالهای پیش رو قدم مثبتی در راه اعتلای رشد و پیشرفت شهر برداریم.
 

در ادامه نشست"شیراز فراتر از توسعه"  دکتر نجدعطایی ضمن تشکر از مدیران شهرداری به جهت ایجاد فضایی برای نشست جاری گفت: روش انتخابی ما مدیریت زنجیره تامین SCM است که با ایجاد ارزش افزوده برای موضوع فرایندهای کار انجام می شود. وی اظهار داشت هنر مدیریت در شرایط ویژه که با نام جنگ اقتصادی عنوان شده است در این است که بتوان به صورت تیمی و گروهی کار کرد و لازم به ذکر است که جنگ اقتصادی با جنگ نظامی در ابزار آن متفاوت است. وی اظهار داشت: دلیل نامگذاری همایش با عنوان " شیراز فراتر از توسعه" آن است که اگر هدف بالا در نظر گرفته نشود ممکن است در اهداف کوچک باقی بماند. وی افزود تمام اهداف تعیین شده ما با شرط همکاری همه مجموعه های دست اندر کار امری دست یافتنی است.
عطایی در معرفی شرکت امین نجد گفت: شرکت امین نجد تهران شرکت مشاوره مدیریت است که یکی از اولین شرکت ها در نوع خود با قدمت 10 ساله می باشد. این شرکت با سابقه 40 ساله مدیران خود، با ارتباطات مطلوب بین المللی و عقد تفاهم نامه با اشخاص حقیقی و حقوقی سرمایه گذار و سرمایه پذیر، تجربه های ارزشمندی را کسب نموده که می تواند با معرفی تامین کنندگان مالی، مهندسی مالی و نظارت بر فرایند تامین مالی بزرگترین پروژه های کشور و شهرداری را تامین مالی کند. عطایی ادامه داد: ما در هر امری در صورت داشتن کارشناس مربوط به آن مجاز به ورود هستیم  از جمله مشاوره در زمینه پزشکی، فنی، عمرانی، مهندسی، شهرسازی و...
وی اظهار داشت : بر کسی پوشیده نیست که تمام شهرداریها با مشکلات مالی روبرو هستند و مسئله درآمد پایدار برای شهرداریها از جمله رئوس و نیاز های اصلی شهرداریها است. درآمد پایدار با پتانسیل شهرداریها که توانایی بهره برداری مستقیم از آن را ندارند با تعامل شرکت مشاوره امین نجد با هدف توانمند سازی و تسهیلگری با روشهای متخصیص امر می تواند در مختصات قابل توجه ای قرار گیرد.  
طبق اظهارات وی: از جمله مزیت های قابل اشاره شرکت مشاوره امین نجد تهران این است که ساز و کار تعریف شده بر مبنای انجام تمام فعالیت ها از طریق پیمانکاران بومی خواهد بود.
طبق اظهارات مهندس محمدی یکی از متخصیص حاضر در جلسه: شرکت امین نجد در قالب عامل چهارم شهرداری شیراز با رویکرد توسعه مدیریت زنجیره تامین به منظور برونسپاری فعالیت های شهرداری فعالیت خواهد کرد. به اعتقاد وی این امر منجر به دستاورد مثبت از جمله افزایش قدرت کارفرمایی شهرداری و افزایش سرعت، دقت وکیفیت در اجرای پروژه های شهرداری شیراز خواهد شد.
وی اظهار داشت: رویکرد شرکت ارائه مشاوره در زمینه صنعتی تجاری، مالی، مدیریت، بازاریابی، برندینگ و بخصوص توسعه علمی و عملیاتی مدیریت زنجیره تامین و همچنین مهندسی و تامین منابع مالی از طریق تامین کنندگان داخلی و خارجی و ارائه خدمات مشاوره خواهد بود. هدف از ارائه خدمات، افزایش کارایی و اثر بخشی بخش های دولتی و خصوصی بر اساس 4 فاکتور، افزایش سرعت، افزایش کیفیت، افزایش خدمات در کنار کاهش هزینه ها خواهد بود.
نشست تخصصی" شیراز فراتر از توسعه" طی دو روز با برگزاری پنل های تخصصی در روز نخست و جمع بندی نشست در روز دوم در محل سازمان سرمایه گذاری شهرداری شیراز برگزار گردید.
پروژه های سرمایه گذاری در حوزه های قطار شهری ( مترو، تراموا و ... )، هوشمند سازی سیستم های شهری و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری، ممیزی املاک(SDI   و GIS)،استفاده از مواد جدید در زیر سازی آسفالت خیابانها، شهربازی، بهداشت، ایمنی و محیط زیست و بازیافت زباله، خواهر خواندگی و بازآفرینی شهری در بعد از ظهر چهارشنبه در پنل های جداگانه و با حضور مدیران و کارشناسان حوزه های مختلف شهرداری شیراز و متخصصین شرکت امین نجد انجام گردید.
 
لازم به ذکر است که نشست مقدماتی با مشاورین شرکت امین نجد تهران در خصوص تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری شهرداری شیراز با نمایندگان حوزه های مختلف شهرداری و با حضور ریاست کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر در تاریخ 29 آبان ماه 97 برگزار گردید و متعاقب آن نشست اخیر با عنوان " شیراز فراتر از توسعه" به صورت تخصصی و با ارائه پروپوزال های مربوطه در پنل های چند گانه به صورت همزمان مورد بررسی قرار گرفت.
 

منبع : سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی
تعداد بازدیدها : ۲۵۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است

       سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز