در نخستین نشست بررسی بازارهای آزادکاری (فریلنسینگ):

چشم انداز سه ساله طرح بازارهای «فریلنسینگ» در شهرداری شیراز بررسی شد
 
 
رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی در اولین جلسه بررسی بازارهای آزادکاری (فریلنسینگ):گفت: از جمله وظایف فری لنسینگ شناسایی نخبگان شهر، ترمیم مهارت، در آمدزایی و جلوگیری از خروج سرمایه است، عدم نیاز به سرمایه مالی و تنها اتکا به دانش و مهارتهای فردی نکته قابل توجه این طرح برای کاربران خواهد بود. 
شاهرخیان افزود: کمک به اشتغال و درآمد زایی شهروندان تاثیری مستقیم بر افزایش درآمد شهرداری ها به واسطه پرداخت هزینه های زندگی در شهر همچون عوارض سالیانه داشته و در نتیجه می تواند رشد و بهبود ارائه خدمات توسط شهرداری ها را به دنبال داشته باشد، این در حالیست که تا کنون بیشترین درآمد از فضای مجازی به واسطه شهروندان شیرازی برای شرکت های خارج از مجموعه شهر شیراز بوده است که امید است شهرداری شیراز به عنوان متولی مدیریت جامع شهری با ورود به عرصه بازارهای فری لنسینگ علاوه بر جلوگیری از خروج درآمد از شهر با ایجاد بستر مناسب در ایجاد اشتغال زایی به خصوص در قشر تحصیلکرده جامعه، گامی موثر بردارد.
شاهرخیان ضمن استقبال از طرح ارائه شده خاطر نشان کرد که در جلسات آتی به بررسی بیشتر موضوع خواهند پرداخت.

در جلسه مذکور مطالب پیش رو مطرح گردید: چشم انداز سه ساله طرح بازارهای فری لنسینگ، به کسب درآمد یک درصدی در سال اول و تا سقف 35 درصد از درآمد شهرداری در سال سوم در حوزه مجازی خواهد بود. در این طرح بزرگترین بخش فرایندکار، شناسایی نخبگان شهر، ترمیم مهارت برای حضور در بازارهای جهانی، درآمدزایی و جلوگیری از خروج سرمایه خواهد بود. نکته قابل توجه در این طرح برای کاربران عدم نیاز به سرمایه مالی است و این کار با اتکا به دانش و مهارت فردی شروع شده و ادامه می یابد
تحول مدیریت شهری با ایجاد بستری مناسب و ارتقاء جایگاه منطقه ای و ملی و جهانی با استفاده از حداکثر پتانسیل های این شهر به عنوان انتظارات اجرای این پروژه مطرح است. حوزه های فعالیت این طرح در شهرداری بخش گردشگری، سرگرمی، تجارت الکترونیک و ... و خدمات خارج از شهرداری ورود به بازارهای جهانی مثل افغانستان، عراق، قطر، امارات و در فازهای بعدی کشورهایی مثل آفریفا و نهایتا اروپا خواهد بود.
شهرداری به عنوان برند قابل اعتماد و تجربه شده و نیز گستردگی حضور در حوزه های مختلف شهر میتواند بستر سخت افزاری برای اجرای پروژه را تسهیل کند. از جمله حوزه تبلیغات، سالن ها و دیگر آورده های شهرداری در فاز دوم مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بهره وری و افزایش کارایی و کسب درآمد با ارتقا و ترمیم مهارت پرسنل شهرداری یکی از بخش های این طرح خواهد بود.

بر اساس این گزارش:  با پیشرفت روز افزون فناوری دیجیتال و توسعه شبکه جهانی اینترنت، هر ساله شاهد ظهور مدل های نوآورانه و جدیدی از کسب و کار بر پایه این فضا می باشیم و شاهدیم که مردم دنیا از راه های دور و نزدیک به فعالیت اقتصادی و معامله با یکدیگر پرداخته و هزینه های سربار تامین منابع، خدمات و کالاها تا حد زیادی کاهش یافته یا حذف شده و ضمن ایجاد ارزش افزوده برای ارائه کنندگان کالاها و خدمات، برای مشتریان آن ها نیز ارزش آفرینی به همراه داشته است. یکی از این مدل های جدید کسب و کار، «آزادکاری»، «خویش فرمایی»، «کار کارمزدی»، «کار پروژه ای « Freelancing)  است.
در این مدل یک بستر مرکزی معمولا در قالب فضای مجازی بین افراد ماهر به عنوان »آزادکار» (فریلنسر) و مشتریانی که هر روزه نیاز به خرید خدمات و کالاهای مختلف دارند ارتباط بر قرارکرده و ضمن تسهیل تامین خدمات و کالاها با قیمت و کیفیت مناسب در محیطی رقابتی، امکان ایجاد اشتغال افراد ماهر و متخصص را با کاهش هزینه هایی همچون فضای اداری و افزایش انعطاف کاری و در نتیجه افزایش کیفیت زندگی کاری، فراهم می سازد.

 

منبع : سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی
تعداد بازدیدها : ۱۸۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است

       سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز