logoSSM 
تاریخ درج : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲
پروژه توسعه میدان مرکزی میوه و تره‌بار طی ۴۸ ماه به شهروندان تقدیم می‌شود
عملیات اجرایی طرح توسعه میدان اول میوه و تره بار شیراز آغاز شد.
عملیات اجرایی طرح توسعه میدان اول میوه و تره بار شیراز آغاز شد. رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز در این خصوص گفت: قرارداد طرح توسعه میدان مرکزی میوه و تره‌بار با مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری آتیه شهر به ارزش 3 هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان منعقد شده است. هومان معصومی عنوان کرد: طبق قرارداد، این طرح باید ظرف ۴۸ ماه از طراحی به بهره‌برداری رسیده و تقدیم شهروندان شود. وی افزود: این پروژه شامل احداث ۱۰۲ غرفه و ساختمان‌‌‌های رفاهی، خدماتی و اداری است که با تکمیل آن، نسبت به غرفه‌های فعلی، ۴۳ درصد افزایش غرفه خواهیم داشت‌.
معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز در این خصوص گفت:  پروژه توسعه میدان اول میوه و تره‌بار شیراز، پس از تلاش‌های بسیار برای جذب سرمایه‌گذار، با مشارکت اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز و شرکت شهر آتیه (بانک شهر) با مبلغ سرمایه‌گذاری ۳هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان در زمینی به مساحت حدود ۱۶ هکتار انجام می‌شود.
دکتر اسماعیلی افزود: بر اساس این طرح، تعداد ۱۰2 غرفه به میدان اول میوه و تره بار شیراز اضافه می‌شود که با اجرای آن، ارزش افزوده این پروژه به بیش از ۶‌هزار میلیارد تومان می‌رسد. مرکز اقامتی رانندگان، محل استقرار پلیس، مرکز بهداشتی و درمانی و سایر مراکز خدماتی مورد نیاز این پروژه نیز در طرح دیده شده است.
شهردار شیراز در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه میدان مرکزی میوه و تره بار شیراز گفت: بر اساس ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و دهیاری‌ها احداث میدان میوه و تره‌بار از وظایف شهرداری‌هاست. دکتر اسدی خاطرنشان ساخت: میدان اول میوه و تره‌بار شیراز بیش از ۲۰ سال است که با ۱۴۰ غرفه به شهروندان خدمات رسانی می‌کند. که با اجرای این پروژه، توسعه ۳۲‌هزار متر مربعی میدان را شاهد خواهیم بود.
وی افزود: شهرداری شیراز بودجه‌ای ۲۳هزار میلیاردی را باید محقق کند و ۲۰‌هزار میلیارد نیز بودجه سرمایه‌گذاری است. با این ارقام تلاش می‌کنیم محرومیت را از چهره شهر بزداییم.
رییس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز نیز اظهار داشت: توسعه میدان اول میوه‌وتره‌بار شیراز، از پروژه‌های تکلیفی شورای شهر است که پس از آکواریوم، دومین پروژه‌ای است که در راستای تحقق بودجه ۱۵هزار میلیارد تومانی، اجرا می‌شود. مهندس اسکندری افزود: بهبود مدیریت میادین و توزیع میوه و تره‌بار، مولدسازی زمین‌های بلااستفاده‌ی اطراف این پروژه با رویکرد عرضه محصولات کشاورزی و گسترش خدمات‌رسانی به شهروندان از مهم‌ترین مزیت‌های این پروژه است.
سرپرست و معاون فنی شرکت سرمایه‌گذاری شهر آتیه در خصوص این پروژه گفت:  طرح توسعه میدان اول میوه وتره بار شهر شیراز ۳۲ هزار متر مربع غرفه به بخش‌های موجود و ۱۰ هزار متر مربع نیز به فضاهای خدماتی اضافه می‌کند که در نوع خود یک جهش کیفی و کمی محسوب می‌شود. مشعشعی افزود: با همکاری شهرداری تلاش می‌کنیم پروژه را زودتر از موعد پیش‌بینی شده به بهره‌برداری برسانیم.

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
خدمات سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب
متوسط
ضعیف

پیوندها
آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۵۵
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۴۸۸۳۹ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز می باشد