logoSSM 
تاریخ درج : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲
همزمان با دومین همایش سالانه توسعه سرمایه گذاری در کلانشهر شیراز انجام شد
آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگ آکواریوم کلان‌شهر شیراز
عملیات اجرایی پروژه آکواریوم بزرگ شیراز با اعتبار ۳هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در بوستان کوهستانی دراک همزمان با رویداد بزرگ دومین همایش سالانه توسعه سرمایه گذاری در شیراز، با حضور سرمایه گذار از کشور ترکیه آغاز شد.
عملیات اجرایی پروژه آکواریوم بزرگ شیراز با اعتبار 3هزار و 600 میلیارد ریال در بوستان کوهستانی دراک آغاز شد. محمدحسن اسدی در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگ آکواریوم کلان‌شهر شیراز در حاشیه رویداد بزرگ «دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز» با تقدیر از سرمایه‌گذار خارجی این پروژه اظهار کرد: بوستان دراک ۱۲ سال قبل توسط عده‌ای تصرف شده بود و گندم و جو کشت می‌کردند تا مالکیت خود را ثابت کنند، بنابراین اینجا به آسانی به دست ما نرسیده است.
او با بیان اینکه اینجا را به نام بوستان ۲هزار هکتاری دراک نامگذاری کردیم که باتوجه موقوفه برف‌فروشان در این منطقه تفاهم‌نامه‌هایی در این زمینه امضا شده است، اعلام کرد: در این مکان شاهد آغاز عملیات اجرایی آکواریوم هستیم که پروژه‌ای متفاوت و گردشگری و تفریحی است. شهردار کلان‌شهر شیراز بیان کرد: در شمال این پروژه قرارداد پارک آبی را منعقد کرده‌ایم و تفاهم‌نامه ساخت تله کابین نیز امضا شده است. اسدی ادامه داد: ساختمان این پروژه توسط شهرداری ساخته می‌شود و اقلام موردنیاز این پروژه توسط شریک سرمایه‌گذار تأمین می‌شود. این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز اعلام کرد که باغ پرندگان در بلوار چمران طراحی شده و به‌زودی قرارداد ساخت و راه‌اندازی آن منعقد می‌شود تا مستفران، گردشگران و زائرانی که وارد شهر شیراز می‌شوند خاطره خوشی از این شهر داشته باشند.
 
علیرضا اسکندری رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه شرایط این کلان‌شهر به گونه‌ای است که آمادگی جذب سرمایه‌گذاری خارجی را داریم، اظهار کرد: امروز با آغاز عملیات اجرایی پروژه آکواریوم توسط سرمایه‌گذار ترک شاهد اثبات این موضوع هستیم.
 
 معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز نیز با تقدیر از پیمانکار پروژه شرکت اقیانوس ایران گفت: این چهارمین آکواریوم است و از کف شروع شده و به سقف و دیواره‌ها می رسد و آبزیان متفاوتی نسبت به دیگر آکواریوم دارد و بزرگترین تونل آکواریوم در ایران خواهد بود. حمیدرضا اسماعیلی با اشاره به اینکه ۳۲ آکواریوم توسط این شرکت در دنیا ساخته شده است، افزود: عملیات اجرایی پروژه آکواریوم بزرگ شیراز با اعتبار ۳۶۰۰ میلیارد ریال به مساحت ۶ هزار متر مربع در ساختمانی دو طبقه با پوشش سازه سوله‌ای به ارتفاع ۸ متر و زیربنای ۴۱۰۰ متر مربع در  بوستان کوهستانی دراک آغاز شد. به گفته معاون شهردار شبراز؛ این پروژه دارای ۴۳ آکواریوم و تراریوم، تونل دریایی به طول ۴۰ متر، کافی شاپ، فضاهای بازی و گالری عکس، گونه‌های جانوری شامل ۶ هزار جانور از ۱۲۰ گونه مختلف از جمله آبزیان آب‌های شور و شیرین، انواع کوسه، ماهی، لاک‌پشت و دیگر آبزیان منحصر بفرد است. او بیان کرد: حجم آب ۱۵۰۰ تُن و مدل و حجم سرمایه‌گذاری به صورت BOST (احداث، بهره‌برداری، تسهیم در سود و انتقال پروژه به شهرداری توسط شرکت اقیانوس ایرانیان کیش) است.
سرمایه‌گذار پروژ] آکواریومنیز که از کشور ترکیه در این رویداد حضور یافت، با اشاره به سرمایه‌گذاری در این پروژه با همکاری شهرداری شیراز گفت: بیش از ۳۰ سال تجربه در ساخت آکواریوم داریم و در سرتاسر دنیا آکواریوم ساختیم و آکواریوم شیراز به لحاظ زیبایی و بزرگی حاصل این تجربه ۳۰ ساله خواهد بود.
آیهان شم تورک خاطرنشان ساخت: در این آکواریوم ضمن اینکه بازدید کننده اوقات مفرحی خواهند گذراند مکانی برای بازدید علمی دانش‌آموزان و علاقمندان خواهد بود.

 

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
خدمات سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب
متوسط
ضعیف

پیوندها
آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۷۵
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۴۸۸۵۹ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز می باشد