logoSSMتاریخ درج : شنبه ۶ اسفند ۱۴۰۱
سومین نشست تخصصی «آسیب‌شناسی، بررسی چالش‌ها و راهکارهای توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز» برگزار شد
شیراز؛ یک شهر بدون حاشیه برای سرمایه گذاری است
سومین نشست تخصصی «آسیب‌شناسی، بررسی چالش‌ها و راهکارهای توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز» چهارشنبه سوم اسفند۱۴۰۱ با حضور مدیران استانی و شهری، اساتید دانشگاه، سرمایه‌گذاران و فعالان حوزه اقتصادی برگزار شد.
سومین نشست تخصصی «آسیب‌شناسی، بررسی چالش‌ها و راهکارهای توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز» چهارشنبه سوم اسفند۱۴۰۱ با حضور مدیران استانی و شهری، اساتید دانشگاه، سرمایه‌گذاران و فعالان حوزه اقتصادی برگزار شد.
 در این نشست که با حضور شهردار شیراز، رییس ناحیه ۳ بازرسی کل کشور، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، مدیران و کارشناسان شهری، سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و اساتید حوزه‌های حقوق، عمران و شهرسازی دانشگاه برگزار شد، دو موضوع «علل عدم ریسک‌پذیری مدیران و سرمایه‌گذاران» و «تأثیر مشوق‌ها و اعتمادسازی در پیشبرد سرمایه‌گذاری» به بحث و بررسی گذاشته شد.

شهردار شیراز در آیین آغاز به کار این نشست با اشاره به ارتباط مستقیم ریسک پذیری و میزان بازدهی در پروژه های سرمایه گذاری گفت: ایجاد فضای همراه با اعتماد، زمینه ریسک پذیری مدیران و سرمایه گذاران را فراهم می کند و موجب رونق کسب‌وکارها خصوصا در حوزه سرمایه‌گذاری است. دکتر اسدی با تأکید بر اهمیت برگزاری نشست های تخصصی با مدیران، فعالان حوزه اقتصادی، اساتید دانشگاه و صاحب نظران، اظهار داشت: با بررسی چالش ها، شناسایی و رفع موانع، به دنبال فراهم کردن بستر اعتماد و افزایش ریک پذیری در حوزه سرمایه گذاری هستیم.

رییس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز نیز گفت: برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه سرمایه‌گذاری تا کنون منجر به تصمیمات مثبتی از سوی مجموعه مدیریت شهری شده است که تهیه سند آسیب‌شناسی، امضای میثاق‌نامه حمایت از سرمایه‌گذاری و تشکیل کمیته رفع موانع سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین آنهاست. اسکندری با بیان این مطلب که شیراز، فرصت های بسیاری برای تعریف پروژه های کلان اقتصادی دارد، اظهار داشت: ما از نظرات سرمایه‌گذاران خرد و کلان داخلی و خارجی برای فائق آمدن بر مشکلات استقبال می‌کنیم.
 
در این نشست، معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز نیز با بیان این مطلب که شیراز شهری بدون حاشیه برای سرمایه‌گذاری است، گفت: باید امتیازهای ویژه ای در نظر گرفت تا سرمایه‌گذاران بیشتر در پروژه‌های شهری شرکت کنند. دکتر اسماعیلی خاطرنشان کرد: تا پایان سال برای تحقق ۱۵هزار میلیارد تومان تکلیف سرمایه‌گذاری قرارداد می‌بندیم و در سال بعد نیز با برنامه ریزی های که انجام می دهیم، نهایت تلاش را برای استفاده سرمایه‌گذاران محلی، ملی و خارجی بکار می‌بریم. وی در خصوص وضعیت پروژه های سرمایه گذاری شیراز گفت: در حال حاضر قرارداد پارک آبی کامل شده و به زودی کار از سرگرفته می‌شود. در کنار آن، برای ساخت آکواریوم هم با طرف ترکیه‌ای به توافق رسیدیم و این پروژه نیز به‌زودی اجرا می‌شود. همچنین دو پروژه ساخت تله‌کابین و شهربازی نیز در دستور کار است و هم‌اکنون ۲ سرمایه‌گذار بالقوه داریم.
 
بررسی موانع حقوقی و قانونی در روند عقد قراردادهای سرمایه‌گذاری، گام‌های ضروری برای کاهش ریسک در سرمایه‌گذاری، بررسی روش‌ها و موارد جلب اعتماد سرمایه‌گذار همچنین مرور تجربه‌های موفق برخی شهرهای جهان در جذب سرمایه‌گذار از جمله موارد مورد بحث در این نشست بود که با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی شیراز برگزار شد.

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
خدمات سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی را چگونه ارزیابی می کنید؟

پیوندها
آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۶۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۲۹۸۰۷ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز می باشد