logoSSMتاریخ درج : پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱
آیین نامه ملی تأمین مالی و سرمایه گذاری شهرداری های کشور در شیراز تدوین شد
آیین نامه ملی تأمین مالی و سرمایه گذاری شهرداری های کشور طی یک نشست سه روزه با حضور اعضای کارگروه ملی تدوین آیین نامه، در شیراز تدوین شد.
آیین نامه ملی تأمین مالی و سرمایه گذاری شهرداری های کشور در شیراز تدوین شد
شهردار شیراز: ثبات و امنیت اقتصادی برای بخش خصوصی ایجاد شود
 
آیین نامه ملی تأمین مالی و سرمایه گذاری شهرداری های کشور طی یک نشست سه روزه با حضور اعضای کارگروه ملی تدوین آیین نامه، در شیراز تدوین شد.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در آیین آغاز به کار این کارگروه که دهم تا دوازدهم آبان ماه با حضور صاحبنظران اقتصادی و سرمایه گذاری، مدیرکل افتصاد و سرمایه گذاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، نماینده شورای عالی استان ها و شهرداران چند شهر کشور در شیراز برگزار شد، گفت: حوزه سرمایه گذاری در عین حال که بسیار مهم و تأثیرگذار است اما طی سال های اخیر مورد غفلت واقع شده و اکنون باید به عنوان یک مسأله در مدیریت شهری به آن رسیدگی کرد. طاهری افزود: اینکه شهرداری ها همزمان نقش «سرمایه گذار» و «سرمایه پذیر» را ایفا می کنند، برای تنظیم دستورالعمل ها و تدوین آیین نامه منسجم سختی هایی ایجاد می کند که در این راستا هرچه آیین نامه مذکور با نگاه جامع و مانع و با لحاظ ابعاد مختلف موضوع و عناصر متعدد تأثیرگذار بر این فرایند تدوین شود، افق سرمایه گذاری شهرها را روشن تر می کند. وی نگاه بالادستی به سرمایه گذار، محدودیت قوانین و مقررات، تعدد دستگاه های نظارتی و... را از عمده مشکلات پیش روی فرایند سرمایه گذاری دانست که باید با خرد جمعی و تدوین دستورالعمل های اصولی، رفع شود.
شهردار شیراز نیز با اشاره تصویب لایحه درآمد شهری در سال جاری و تبدیل آن به قانون، گفت: اکنون باید برای مدیریت یکپارچه شهری تلاش کرد. دکتر اسدی با بیان اینکه لایحه درآمدهای پایدار شهری و مدیریت واحد و یکپارچه شهری همواره دو مساله مورد دغدغه فعالان عرصه مدیریت شهری بوده، اظهار کرد: لایحه درآمد شهری در سال جاری با تصویب مجلس شورای اسلامی به قانون تبدیل شد و اکنون باید برای مدیریت یکپارچه شهری تلاش کرد.
مدیر ارشد کلانشهر شیراز با تصریح بر انتظارات زیادی که از شهرداری‌ها وجود دارد، بر تعالی جایگاه شهرداری‌ها تصریح  و با برشمردن روش‌های درآمدزایی شهرداری گفت: روش‌های فعلی درآمدزایی، در اجرا دچار مشکلات هستند. اسدی در سخنان خود به آسیب‌شناسی این مقوله ‌پرداخت و بر سرمایه‌گذاری و درآمدزایی از طریق بخش خصوص اشاره و خاطرنشان کرد: باید برای ثبات و امنیت اقتصادی بخش خصوصی تلاش کرد.
علیرضا اسکندری رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این نشست با اشاره به فرصت‌ها و آسیب‌ها در ادوار شوراهای اسلامی شهر که هرکدام در نوع خود قابل بررسی است، گفت: یکی از اقدامات قابل توجه در این کمیسیون این بوده که شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری در شهرداری شیراز رابه تصویب رسانده‌ایم. وی به سرمایه‌گذار، شهرداری و شورای اسلامی شهر به عنوان سه راس اصلی سرمایه‌گذاری اشاره و بر ارتباط مستمر هر سه تاکید کرد.

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
خدمات سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی را چگونه ارزیابی می کنید؟

پیوندها
آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۳۵
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۲۹۷۸۰ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز می باشد